Choď na obsah Choď na menu
 


Keď človek ľúbi

S Lucasom sme boli vonku. Prechádzali sme sa pri brehu rieky. Bolo veľmi pokojné ráno. Málo ľudí, slnko vychádzalo a čajky si pokojne lietali tesne nad hladinou vody. S Lucasom sme kráčali tesne pri sebe, presne ako hrdličky. Ten úsmev na jeho tváry si zapamätám naveky. Byť s ním pre mňa znamenalo veľa.

Len sme sa prechádzali. Nič iné, žiadne slová, len kroky a dotyky. Postavili sme sa zoči voči sebe pod starý dub. Lucas ma chytil za obe dlane a pozrel sa mi do očí. Zhlboka sa nadýchol a pobozkal ma. V tú sekundu neexistovalo nič iné. Len naše pery spojené do jednej, len jeho nežné dotyky. Pery mal tak mäkké a hladké. Bolo to krásne. Ruky si vplietol do mojich vlasov a ja som ho objala okolo pása. Na túto dokonalú chvíľu som čakala celí život.

Lucas prestal a znovu sa mi pozrel do očí:,,Lili, musím ti niečo povedať. Už dlhšiu dobu sa na to chystám, ale ešte ani raz som sa neodvážil."zhlboka sa nadýchol:,,Milujem ťa Lili. Milujem." keď vyslovil tieto slová, stratila som kontrolu. Podlomili sa mi kolená, srdce sa mi rozbúchalo dvestoštyridsať kilometrov za sekundu, začali sa mi potiť dlane a akoby som cítila trepot motýlích krídel v hrudi. Lietala som. Vznášala som sa. Nič na tomto svete nebolo dôležitejšie ako moja láska k Lucasovi. Vždy som hlboko v duši vedela že ma miluje. Ale nikdy mi to nepovedal. Nikdy. Až doteraz.

Pozrela som sa mu hlboko do očí a išla som rieknuť tie sladké slová, keď v tom v diaľke bolo počuť výstrel. Veľmy som sa zľakla. Poobzerala som sa a vykríkla som keď sa k nám sprava blížil muž so zbraňou v ruke. Dokonalá chvíľa bola prerušená. Muž mieril zbraňou na Lucasa. Už išiel stlačiť spúšť. Rýchlo som sa postavila pred Lucasa. Muž vystrelil. Guľka mi vrazila do hrude. Vykríkla som. Niekoho som počula vykríknuť, ale nerozumela som čo. Bol to Lucas. Skláňal sa nado mnou a jeho slzy na mňa kvapkali. Zaklipkala som očami. Nevedela som sa hýbať. Silno som krvácala. Lucas sa obzeral. Roztrhol si košeľu a pridržal mi ju na rane. Volal sanitku.

,,Lucas. Milujem ťa." zašepkala som. Silno som zakašľala a vypluľa krv. Zatmelo sa mi pred očami.

,,Nie neopúšťaj ma. Lili. Aj ja ťa milujem. Zostaň tu so mnou!"plakal Lucas.

Posledné čo som počula bol výkrik. Potom  nič. Aspoň som vedela že som sa obetovala pre lásku. Bola to moja posledná vec. Lucas.

                                                                                                 (Sarah Hyland17 3.A)

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

nádhera!

(Amanda B, 23. 2. 2012 18:11)

Super!

...

(Mona , 19. 2. 2012 16:45)

oooooooch. Krasne . fakt uzasne